BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kettős Bentley-jubileum

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Balogh Bence | Tavaly köszöntöttük fel a Bentley-t századik születésnapja alkalmából, de idén is van ünnepelnivaló. Kilencven évvel ezelőtt, 1930-ban, a nagy gazdasági világválság kitörése után lépett piacra a 8 Litre néven forgalmazott luxusautó, amely a cég csúcsmodellje volt, és egyben az utolsó típus, amelyet önállóan fejlesztettek. Nevéhez méltón egy műszaki csemegének számító, 8,0 literes, soros hathengeres, 24 szelepes, 220 lóerős OHC motor hajtotta. A négyfokozatú váltóval együtt három gumibak beiktatásával építették be, így csökkentették az alvázat és a karosszériát érő rezgéseket. A gyári teszteken 201 kilométeres csúcssebességet értek el vele, nem csoda, hogy a méretes Bentley-ket a világ leggyorsabb teherautóinak nevezték. Hiába a sok fejlesztés, az anyagilag nehéz helyzetbe került Bentley-t egy évvel később, 1931-ben felvásárolta és majdnem fél évszázadon át birtokolta a rivális Rolls-Royce, majd 1980-ban továbbadta a Vickers ipari cégnek. Ebben az évben mutatták be a Rolls-Royce Silver Spirit és Silver Spur modelleket, amelyeknek a testvére, a Bentley Mulsanne sikeresen újraépítette a márka imidzsét.

Az idén negyvenéves luxuslimuzin orrába továbbra is a 6,75 literes V8-as került, az 1982-es Turbo esetében azonban a Garret feltöltővel 50 százalékkal növelték a teljesítményét.

A világ leggyorsabb teherautóinak csúfolták a Bentley-ket

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.