A spanyolok negyede nem dolgozik
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságSpanyolországban a munkanélküliek száma februárban öt év után először nőtt ismét négymillió fölé. A járvány kezdete óta az országban több mint 400 ezer munkahely szűnt meg, ennek mintegy kétharmada a vendéglátóiparban, amelyet a nyitvatartás korlátozása és a nemzetközi turizmus 80 százalékos visszaesése sújtott. A munkanélküliek száma az előző havihoz képest 1,12 százalékkal emelkedett, azaz 44,5 ezerrel 4,008 millióra, és 23,5 százalékkal volt magasabb a járvány előttinél – közölte a munkaügyi minisztérium. | VG


