A globális társasági adó minimális 15 százalékos kulcsa azokra a multinacionális vállalatokra vonatkozik majd, amelyeknek éves bevétele meghaladja a 750 millió eurót.
A globális társasági adó nem teszi kötelezővé, hogy minden ország a minimális 15 százalékot alkalmazza, ez esetben a különbözetet az anyavállalat országa szedi be. Ha azonban nem él a lehetőséggel – mert például az anyavállalat országa is kimarad az alkuból – akkor a többi leányvállalat országai tehetik ezt meg. Ugyanakkor az új rendszer azokra az országokra is gondol, ahol egy vállalat bár székhellyel nem rendelkezik, bevételt mégis szerez.
Azok a vállalatok, amelyek globális forgalma meghaladja a 20 milliárd eurót évente, a jövedelmezősége pedig a 10 százalékot (adózás előtti nyereség), ezen országok számára 10 százalék feletti nyereségtartományuk 20 százalékát kell leadózniuk, amit az árbevétel arányában osztanak szét.
Az adószabályok bevezetését követő hét éven belül felülvizsgálják a rendszer működését, és a küszöbértéket 20 milliárd euróról 10 milliárdra csökkentik. Paolo Gentiloni, az EU gazdasági biztosa elmondta, hogy egyes országok a 10 milliárdos küszöb első lépésben történő bevezetését követelik, míg mások kizárnának néhány ipari szektort az új szabályok hatálya alól, a pénzügyi szolgáltatások és a bányaipar mellett, amelyek már mentességet kaptak. Hozzátette, hogy a fejlődő országok, például Brazília, a 15 százalékos minimális adókulcsot keveslik, azt 25 százalékban határoznák meg.