BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyar cég indított leányvállalatot Újvidéken

A nyíregyházi DSC2000 Kft. leányvállalatot alapított Újvidéken. Ahogyan a magyarországi anyacégnek, a szerbiai leánynak is acélszerkezetek készítése, gépgyártás, valamint fémmegmunkálás a fő tevékenységi köre.

Az újvidéki egykori Pobeda fémmegmunkáló régi üzemrészlegben egyelőre tizenöt foglalkoztatottal kezdték meg a működést, de tervben van a kapacitások bővítése. Újvidéknek kedvező a földrajzi elhelyezkedése. A közúti, a vasúti, illetve a folyami szállítási lehetőségeinek köszönhetően kiváló beruházási terület, ami sok külföldi befektetőt vonz – hangzott el a megnyitón.

DSC2000 Kft.
Fotó: DSC2000 Kft. Galéria

A szerbiai DSC2000 Kft. tervei között szerepel a már meglévő partnerek igényeinek kiszolgálása, valamint új partnerkapcsolatok létrehozása. Az újvidéki leányvállalat a helyi munkaerőre támaszkodik. A kezdeti tizenötös létszámot hamarosan negyvenre szeretnének bővíteni – emelte ki Szilágyi Sándor, a cég ügyvezetője a megnyitón. A szerbiai leányvállalat a magyarországi cég első külföldi megjelenése.
Bihari Katalin, a magyar külgazdaság fejlesztéséért felelős helyettes államtitkár az eseményen kiemelte, Szerbia Magyarország egyik legjelentősebb partnere. 

Kétoldalú kereskedelmi forgalmunk megközelítette a 6 milliárd eurót, 36 százalékos növekedést jegyeztek egy év alatt.

A vajdasági magyarok jelentik a legerősebb összekötő kapcsot a két ország között.
Magyarország kormányának kiemelten fontos, hogy támogassa a hazai vállalatok külföldi piacon való terjeszkedését és fejlődését, valamint a Kárpát-medencei magyar vállalatok erősítését – hangzott el az eseményen. Vajdaságban az ipari termelés 4,7 százalékkal nőtt, a munkanélküliségi ráta is mérséklődött. A Magyarország és Szerbia közötti magas rangú diplomáciai kapcsolat kiváló gazdasági együttműködést is produkál – hangsúlyozták a megnyitón a tisztségviselők.
Az újvidéki beruházás értéke megközelíti a 6,5 millió eurót. A HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség 3 millió euróval támogatta a beruházás megvalósulását.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.