
Portugáliában terjeszkedik a magyar hátterű svájci multi, a MET csoport
A MET csoport 2025 első negyedévétől megkezdi működését Portugáliában: az energetikai cég Ángel Crespo vezérigazgató által vezetett spanyol leányvállalaton keresztül lép be a portugál piacra. Portugáliában a MET azokat az innovatív energiatermékeket kínálja az ügyfeleinek, amelyeket sok európai piacon már nagy sikerrel értékesít – közölte a vállalat.

A MET csoport az ibériai gáz- és villamosenergia-szállításra összpontosít, és aktív lesz a kapacitáspiacokon is. Ezen túlmenően a vállalat a PPA-szerződések, a napenergia-termelőknek nyújtott fedezeti megoldások, valamint a portugál ügyfeleknek elérhető gáz- és LNG-ellátás révén is erősíti majd az üzleti tevékenységét.
Portugáliai működésének megkezdésével a MET csoport helyi szinten is támogatja a hatékony energiaátmenetet, valamint a likviditást és az árak átláthatóságát – mindezt olyan energiapiacon, amely folyamatos átalakulásban van, és egyre dinamikusabb, innovatívabb megoldásokra van szükség ahhoz, hogy a piaci tevékenységek összhangba kerüljenek a fogyasztók igényeivel.
Ángel Crespo, a MET Energía Espana vezérigazgatója közölte: a portugál piacra történő belépés jelentős mérföldkő a MET csoport növekedésében, és logikus lépés az ibériai piac egészének fejlesztését illetően, miután Spanyolországban már erős jelenlétet épített ki a cég. A portugál piac, hasonlóan a spanyolhoz, számos lehetőséget kínál az energiaszektorban, így a portugáliai terjeszkedés meghatározó lépés a vállalat stratégiájában.
A lépéssel a cégcsoport már 17 országban van jelen leányvállalataival, de kereskedőként a MET már 30 ország gázpiacán aktív, 2023-ban 88 milliárd köbméter gázt és 68 TWh áramot adott el, melyen 24,5 milliárd euró árbevételt ért el.
Csehországban terjeszkedik a magyar hátterű svájci multi
A cseh piacra is belépett a svájci központú MET Csoport, miután megalapította leányvállalatát az országban, MET Ceská Republika néven. A most létrehozott vállalat először az energiaintenzív ipari nagyvállalatokra és a közműszolgáltatókra összpontosít, de a későbbiekben bővíteni kívánja ügyfélkörét kisebb vállalati ügyfelekkel és háztartásokkal is.




