A frissen kinevezett filmes megbízottak és a szórakoztatóipari csoportok közösen küldtek levelet Donald Trump amerikai elnöknek.
A levél aláírói sürgetik az elnököt, hogy támogassa azokat az intézkedéseket és azt a szövetségi adókedvezményt, amelyek elősegítenék a film- és televíziós produkciók visszatérését az Egyesült Államokba.
A levelet Sylvester Stallone és Jon Voight színész-rendezők is aláírták, akiket Trump még hivatalba lépése előtt Hollywoodért felelős különleges megbízottá nevezett ki.
A levélaláíróihoz csatlakozott a Motion Picture Association, az Amerikai Producerek Céhe és a Független Film- és Televíziós Szövetség is – számolt be a Los Angeles Times.
„Ahhoz, hogy több produkciót lehessen visszahozni az Egyesült Államokba, nemzeti megközelítésre és széles körű politikai megoldásokra, valamint hosszabb távú kezdeményezésekre, például szövetségi film- és televíziós adókedvezmény bevezetésére lesz szükség” – áll a levélben.
Érdekesség, hogy a harmadik különleges megbízottnak,
Mel Gibsonnak az aláírását nem említi a cikk – ez azért szemtetűnő, mert arról is beszámoltunk, hogy az ausztrál filmipar azt akarja, hogy a színész-rendező lobbizzon Trumpnál annak érdekében, hogy vonja vissza a filmekre vonatkozó vámját.
„A magyarországi filmstúdiók jelenleg tele vannak nemzetközi és hazai produkciókkal” – válaszolta a Világgazdaság megkeresésére Káel Csaba az amerikai elnök vámterveire reagálva.
A filmügyi kormánybiztos hozzátette, hogy
az esetleges, a hazai filmipart is érintő amerikai védővámok részleteinek kidolgozása és bevezetése egy hosszabb folyamat.
Addig is további, a magyar filmipar szereplőinek előnyös együttműködési és koprodukciós lehetőségekről egyeztetünk külföldi partnereinkkel világszerte, több kontinensen – tette hozzá.
Kush Desai, a Fehér Ház szóvivője kiadott közleményében azt mondta: a hivatalos politikai álláspontokat csak Trump elnök jelentheti be, bár a kormányzat „rendszeres kapcsolatban” áll az iparági csoportokkal és a hollywoodi nagykövetekkel is.
A lap által megszerzett levélben a szórakoztatóipari szervezetek kiemelik, hogy támogatják Trump javaslatát, amely egy új, 15 százalékos társasági adókulcsot hozna létre a belföldi gyártási tevékenységekre.
A levélben arra is kérik Trumpot, hogy
„Minden, amit megtehetünk annak érdekében, hogy segítsük a producereket a költségvetésük kezelésében, az fontos” – fogalmazott Susan Sprung, az Amerikai Producerek Céhének vezetője.
„Ideális világban szövetségi adókedvezményt is szeretnénk ezeken az adózási rendelkezéseken felül, de azért akarunk kiállni, hogy a lehető legegyszerűbbé és legköltséghatékonyabbá tegyük az Egyesült Államokban történő gyártást” – tette hozzá.
Korábban a Világgazdaság az elsők között írta meg: Jon Voight és menedzsere rövid idő után nyújtotta be az amerikai film- és televízióműsor-gyártás fellendítését célzó elképzeléseket az elnöknek.
Később Trump bejelentette, hogy az USA 100 százalékos vámot vet ki az országon kívül gyártott filmekre. Jon Voigh és csapata terve magában foglalja
Az Oscar-díjas színész állította:
ő vetette fel a más országokban készült filmekre kivetett vámok ötletét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.