BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Átrendez az Apple, jön az új iPhone, iPad és Mac, sőt egyéb is

Az Apple 2026 első felében új iPhone-, iPad- és Mac-modellekkel, valamint egy külső monitorral bővíti kínálatát, miközben stratégiai vezetőváltásokat hajt végre. Sabih Khan veszi át az operatív igazgatói posztot Jeff Williamstől, miközben Mike Rockwell a Siri fejlesztését irányítja a mesterségesintelligencia-fókuszú átalakulás jegyében. A változások célja, hogy az Apple reagálni tudjon a geopolitikai nyomásokra, az ellátási lánc kihívásaira és az innováció iránti piaci elvárásokra.

Az Apple nagy ráncfelvarrást tervez 2026 tavaszára: új belépőszintű iPhone-, iPad Air- és MacBook-modellek mellett egy külső Mac-kijelző is érkezhet. A lépés célja, hogy a visszafogott növekedés után új lendületet adjanak a bevételeknek, különösen azután, hogy az iPad- és Mac-frissítések tempója az elmúlt években lelassult.

Az Apple új irányt vesz 2026-ban: termékdömpinggel és új stratégiával kezdik majd a tavaszt
Az Apple új irányt vesz 2026-ban: termékdömpinggel és új stratégiával kezdi majd a tavaszt / Fotó: Annice Lyn

Az Apple valóságos termékdömpinggel nyitja a tavaszt

Az iPhone 17e a 2025 februárjában megjelent 16e utódja lesz, és az A19 csipet kapja meg, igazodva a 2026 őszére várt iPhone 17-családhoz. Ez a gyors váltás arra utal, hogy az Apple immár évente frissítené belépőszintű iPhone-ját, szemben az iPhone SE korábbi, többéves frissítési ütemezésével. Az Apple két új belépőszintű iPadet (J581, J582) és négy új iPad Airt (J707, J708, J737, J738) is tervez piacra dobni:

  • a 349 dolláros iPad utódja várhatóan 2026. március–április környékén érkezik, gyorsabb, de továbbra is A sorozatú csipet használ majd az A16 helyet;
  • az iPad Air modellek az új M4 csipet kapják meg az M3 után, de formájukban és funkciójukban kevés változás várható.

Az iPad Air népszerűsége töretlen a 2024-es 13 hüvelykes változat óta: az iPad Pro méretű kijelzőt kínáló, de jóval kedvezőbb árú (800 dollár) modell iskolák, vállalatok és otthoni felhasználók körében egyaránt keresett – írja a Bloomberg.

A vállalat eredetileg 2025-re tervezte az új M5 csipes 14 és 16 hüvelykes MacBook Pro modellek (J714, J716) bemutatását, ám ezek várhatóan 2026 elejére csúsznak. Az Apple a korábbi MacBook Pro-frissítések zömét októberben vagy novemberben dobta piacra, kivéve az M2 modellt, amely 2023 januárjában jelent meg – ennek alapján rugalmas időzítésre számíthatunk most is.

A tavaszi termékdömping részeként az Apple egy új külső Mac-kijelző kiadását is fontolgatja.

Bár a részletek még nem ismertek, ez lehet az első új Apple-monitor a Studio Display 2022-es megjelenése óta. Az Apple a járvány alatti értékesítési fellendülés után az elmúlt két évben visszaeső kereslettel szembesült, amit a ritkábban frissülő termékpaletta is súlyosbított. A 2026 első felére időzített, sűrűn egymásra épülő frissítések célja a bevételek kiegyensúlyozottabb növekedése – különösen a 2026. őszi iPhone 17 Pro modellek és a várhatóan gyorsabb Vision Pro headset érkezése után. A cupertinói cég hivatalosan nem kommentálta a termékek megjelenésének időzítését vagy részleteit.

Gyorsuló vezetőváltások és új fókusz az MI-re

Az Apple vezetésében bekövetkező átalakulások nemcsak a vállalat struktúráját érintik, hanem a stratégiai prioritásokat is új mederbe terelik. Az idei évben Sabih Khan mellett két másik kulcsfigura szerepváltása is meghatározza a cég jövőjét: Mike Rockwell, a Vision Pro projekt eddigi irányítója, átvette a Siri fejlesztéséért felelős csapat vezetését John Giannandrea mesterségesintelligencia- (MI) specialistától. A váltás arra utal, hogy az Apple összehangoltabb és célzottabb MI-stratégiát szeretne kialakítani, különösen a Siri és a Vision Pro jövőbeli integrációja kapcsán.

Eközben Jeff Williams, aki eddig az Apple operatív műveleteiért és a globális ellátási láncért felelt, a visszavonulásáig továbbra is irányítja a vállalat egészségügyi kezdeményezéseit és a dizájncsapatot. Ez a részleg viszont a bejelentés szerint még az év vége előtt közvetlenül Tim Cook vezérigazgató alá kerül, ami újabb jele lehet annak, hogy 

a cég visszatér az alapértékekhez: a termékdizájn és a felhasználói élmény ismét kiemelt, központi szerepet kap a döntéshozatalban.

Az Apple tehát nem csupán vezetőket vált, hanem a mesterséges intelligencia, egészségtechnológia és gyártási rugalmasság területein is új alapokra helyezi működését – mindezt egy olyan időszakban, amikor a globális ellátási láncokat geopolitikai viharok és protekcionista kereskedelmi politika fenyegeti.

Új generációs Apple Vision Pro és valódi AR-szemüveg van kilátásban

Az Apple az elkövetkező három évben újabb lendületet adhat a kiterjesztett valóság (XR) projektjeinek, legalábbis ha hihetünk Ming-Chi Kuo, ismert ellátásilánc-elemző legfrissebb jelentésének. Bár Kuo jóslatai nem mindig pontosak, rendszeresen elsőként szivárogtat ki belső beszállítói információkat a cupertinói cégről. Kuo szerint az Apple 2025 második felében dobja piacra a frissített Apple Vision Pro modellt, mely már az új M5 processzort kapja meg. 

Az új verzió hardveresen szinte semmit nem változik, az egyetlen érdemi újdonság a csipcsere lesz, de már ez is nagy ugrásnak fog számítani a megbukott alapmodellhez képest.

Jelenleg az első generációs Vision Pro az M2 csipet használja, amely már a megjelenésekor elavultnak számított: mire piacra került, az Apple már M3-as Maceket forgalmazott, sőt az M4-es iPad Pro is kijött nem sokkal később. Az M5 csipet még nem jelentették be, de az M4 a CPU-teljesítmény terén 50 százalékkal, a GPU-nál pedig négyszeres erővel múlja felül az M2-t – ennek alapján az M5 jelentős teljesítménynövekedést hozhat. Bár Bloomberg újságírója, Mark Gurman is megerősítette az M5-tel szerelt Vision Pro tervét, ő úgy tudja, hogy az Apple egy könnyebb, olcsóbb kivitelű újratervezésen dolgozik – ezzel ellentétben Kuo szerint csak a csip cserélődik.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.