Vegyészekből, mérnökökből, fizikusokból és más tudományágak képviselőiből áll az ausztráliai Adelaide-ben működő Flinders Egyetem kutatócsapata, mely nemrég bejelentette, hogy biztonságosabb és fenntarthatóbb módszert fejlesztett ki az arany ércből és elektronikai hulladékból történő kinyerésére, illetve visszanyerésére – számol be róla az Origo. A kutatók közlése szerint az eljárás elektronikai hulladék, vegyes fémhulladék, valamint ércek esetén is használható lesz.
A lap szerint a kutatóknak egy olcsó, széles körben használt fertőtlenítőszert alapul véve sikerült jó eredményt elérniük. A triklór-izocianursav ércek és elektronikai hulladék esetében egyaránt használható. A kioldás után az arany egy új típusú, a kutatók által kifejlesztett polimerhez tud kapcsolódni. Az eljárásban nincs szükség olyan mérgező anyagokra, mint amelyek a hagyományos aranybányászatban előfordulnak, így például cianidra vagy higanyra. Egyes számítások szerint az elektronikai hulladékkal együtt kidobott arany és más nemesfémek értéke összesen több tízmilliárd dollár lehet.
További részletek az Origo cikkében olvashatók!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.