Az ír adatvédelmi szabályozó hatóság új vizsgálatot indított a TikTok ellen az európai felhasználók adatainak Kínában történő tárolása miatt, miután a rövid videókat készítő platform áprilisban nyilvánosságra hozta, hogy bizonyos adatokat ideiglenesen kínai szervereken tároltak.
A kínai ByteDance tulajdonában lévő TikTok csatornát májusban 530 millió eurós (több mint 211 milliárd forint) bírsággal sújtotta az ír hatóság,
mivel aggályok merültek fel az európai felhasználók adatainak védelme miatt – számolt be a Reuters. Az új vizsgálat kifejezetten a Kínában történő adattárolást fogja ellenőrizni, amelyet az előző vizsgálat során nem vettek figyelembe.
Az ír hatóság májusban azt nyilatkozta, hogy bár a TikTok a négyéves vizsgálat során végig azt állította, hogy nem tárol EU-s adatokat Kínában, áprilisban nyilvánosságra hozta, hogy két hónappal korábban felfedezte: korlátozott mennyiségű adatot tárolnak Kínában, és azóta törölték azokat.
A TikTok fellebbez a május 2-i döntés ellen, és azt állítja, hogy az ítélet precedenst teremthet, amelynek messzemenő következményei lehetnek a globális szinten működő európai vállalatokra és egész iparágakra nézve.
A TikTok szóvivője nem kívánt reagálni még az új vizsgálattal kapcsolatban.
Donald Trump amerikai elnök korábban kijelentette, hogy hajlandó lenne a Kínára kivetett vámok enyhítésére, ha Peking engedélyezné a ByteDance-nek, a TikTok fejlesztőjének, hogy eladja a népszerű közösségi médiaplatformot amerikai partnereknek.
Trump június végén már azt mondta, hogy a TikTok szolgáltatás amerikai vállalatára már találtak vevőt. Részleteket későbbre ígért, és annyit mondott, hogy egy csoport vagyonos emberről van szó, akik megvásárolnák az Egyesült Államok területén használt TikTok-fiókok működtetéséért felelős céget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.