BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egy kínai városban növekedett a legnagyobb mértékben a milliomosok száma

A kínai Sencsen városában 2014 és 2024 között 142 százalékkal növekedett a milliomosok száma, ezzel az első helyen végzett a milliomosok növekedési arányát sorrendbe állító listán. A milliomosok számát tekintve ugyanakkor még mindig az Egyesült Államok, azon belül San Francisco és környéke áll az élen.

Bár az Egyesült Államok számos nagyvárosában is jelentős volt a milliomosok számának növekedési aránya a 2014-től 2024-ig tartó időszakban, ebben a mutatóban a világranglistát egy kínai város, Sencsen vezeti, ahol tíz év alatt 142 százalékkal lett több millimos – mutatja be az Origo a cikkében. A rangsorban helyet kapott egy európai város, Varsó is, valamint India is képviselteti magát, de a kínai  nagyvárosokkal e téren nem vehetik fel a versenyt. Ugyanakkor a legtöbb dollármilliomos változatlanul az Egyesült Államokban él.

FRANCE, milliomosok
Milliomosok számának növekedése: Sencsenben volt a legnagyobb az arány tíz év alatt (illusztráció) / Fotó: Only France via AFP

Milliomosok a világon: így növekedett az arányuk az egyes helyeken

A lap kitér rá, hogy Sencsen listavezető helyére magyarázattal szolgálhat az is, hogy a várost és térségét Peking a kínai innováció, technológiai fejlődés és gazdasági megújulás egyik modellvárosának tartja. Sencsen nagy nemzetközi nagyvállalatoknak ad otthont, mint például a Huawei, Tencent, DJI. S ezek csak az ismert nevek, ezek mellett rengeteg kisebb vállalkozás is működik a városban és az azt körülvevő technológiai övezetben.

A lista második helyén álló amerikai város, Scottsdale Arizona államban elsősorban rekreációs szolgáltatásairól ismert. Csakhogy a város nem pusztán resort, hanem felemelkedő technológiai központ is, olyan nagyvállalatok fontos telephelyeivel, mint a PayPal, a Yelp, a Turo vagy a GoDaddy, a dollármilliárdos bevételű internetes hostingszolgáltató. Ott 125 százalékos volt a tíz évre mért növekedési arány.

Az Egyesült Államokban tavaly átlagosan naponta ezer ember lett milliomos.

A harmadik helyen az India Szilícium-völgyének is nevezett Bengaluru áll. A milliomosok aránya 120 százalékkal növekedett.

Bár a milliomosok számában a legnagyobb növekedési arányt egy kínai város mutatta fel az elmúlt tíz évben, a „milliomosközpontok” számát tekintve az Egyesült Államok vezet: az országban nyolc ilyen található, Kínában öt, Indiában pedig három.

A milliomosok arányának növekedéséről további részletek az Origo cikkében olvashatók!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.