BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hárman a világ ellen

Kitűnő eredményeket tett közzé a Brau Union Hungária főtulajdonosa, az osztrák BBAG. A gyorsjelentés szerint a nyereség 13 százalékos gyarapodása nem utolsósorban a magyar piacnak köszönhető. A társaság derűs számait ágyúdörgés kíséri, az átláthatatlan tulajdonosi szerkezetű osztrák söriparban felvásárlási harc tört ki.

A Brau Union Hungária főtulajdonosa, a BBAG (Brau Beteiligungs AG) mintegy 700 család tulajdonában áll, melyből most három próbálja magához ragadni az irányítást, és osztrák kézben tartani a csoportot.



A Tiroler-csoport -- amelyhez a Marsoner, a Swarovski és a Rainer család tartozik -- a Marsoner család által alapított Getr"nke Management (GM) AG nevében felvásárlási ajánlatot tett, mellyel a Getr"nke Holdings (GH) részvényeinek 41 százalékát kívánja megszerezni. A három család ugyanis már rendelkezik a GH-részvények 10 százalékával, így, ha terve sikerül, többségbe kerül a csoporton belül.



A bonyolult söripari vállalathalmaz legfelsőbb tagja a Getr"nke Holdings. Ez 69 százalékban birtokolja a Schwechater Holdingot, mely a BBAG kétharmados tulajdonosa. A BBAG birtokolja a Brau Union AG részvényeinek 61,5 százalékát.



A Getr"nke Management AG 50 eurót ajánl azokért a Brau Union-részvényekért, melyek nincsenek a Getr"nke Holdings birtokában, és 54 eurót azokért a BBAG-papírokért, melyek szintén nincsenek a GH kezében. Az ajánlat nagyvonalú, az aktuális árfolyamok szerint ugyanis 47 százalékot meghaladó felárat tartalmaz.



Ha a Marsoner család meg tudja szerezni a Getr"nke Holding részvényeinek 41 százalékát, a GM és a GH összeolvadna.



A család képviselője kijelentette: ezt követően a Brauerei Schwechat AG, a BBAG és a Brau Union minden részvényesének ajánlatot tesznek. A cél a schwechati serfőzde 75 százalékának, a másik két tőzsdén jegyzett társaság 85 százalékának megszerzése.



A piacfelügyeletet értesítették már a tervekről, ám egyelőre vitatott, hogy az illetékes-e az ügyben, hiszen a GH nem tőzsdei cég.



A konfliktus oka az, hogy a BBAG vezetése -- piaci helyzetének erősítése érdekében -- társulni kíván a német Binding Brauerei sörfőzdével, mely az Oetker tulajdonában van. Az Oetker a Schwechater Holding 27 százalékos tulajdona. A Marsoner család vezette csoport azért harcol, hogy a BBAG ne kerülhessen német kézbe.



A magyar Braut is birtokló BBAG a véres harcok közepette is impozáns háromnegyed éves eredményeket közöl, a gyorsjelentés többször említi a magyar piac fejlődését, az egyre nagyobb piaci részarányt. A BBAG egyébként az idén 13 százalékkal tudta növelni adózás előtti eredményét, mely így 61,6 millió euró lett. Az értékesítés árbevétele 8,2 százalékkal emelkedett. A növekvő eladásokat a cég vezérigazgatója többek között a hazai fogyasztás emelkedésével indokolta, és kiemelte azt is, hogy a Brau megszilárdította helyzetét a vendéglátóiparban is. A gyorsjelentés ugyanakkor arra is figyelmeztet: a negyedik negyed számai nem lesznek ilyen tetszetősek, mert a csoport a közelmúltban hat kelet-európai és egy dél-afrikai serfőzdét is megvásárolt, az üzletszerzések pedig jócskán csökkentik a profitot.


Sörben állnak a részvényekért Kitűnő eredményeket tett közzé a Brau Union Hungária főtulajdonosa, az osztrák BBAG. A gyorsjelentés szerint a nyereség 13 százalékos gyarapodása nem utolsósorban a magyar piacnak köszönhető. A társaság derűs számait ágyúdörgés kíséri, az átláthatatlan tulajdonosi szerkezetű osztrák söriparban felvásárlási harc tört ki. Koncz Andrea-->

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.