Az előző napok csökkenése után felgyorsult tegnap a dollár árfolyamának esése a nemzetközi devizapiacokon. Az euró átlépte a 91 centes szintet, ennyit utoljára március közepén kellett fizetni az európai közös pénz egységéért. A jen a nemrég tesztelt 126-os szintről a korábbi napokban 122 alá jutott, tegnap pedig már kevesebb mint 120 jent kellett fizetni egy dollárért.
A dollár az elmúlt hónapban még 15 éves csúcsot ért el a világ hat legfontosabb devizájából álló képzeletbeli instrumentummal szemben, azóta viszont egyértelműen ereszkedő trendbe került. Az elemzők ezt azzal magyarázzák, hogy most kezdik a piacok a valóságosnak megfelelő súllyal értékelni az amerikai gazdaság problémáit.
Az első fél évben a lehető legrosszabb makroadatok sem tudták a dollárt ledönteni, mivel általános nézet lett, hogy a Fed kamatcsökkentés-sorozata képes a gazdaságot gyorsan visszállítani a növekedési pályára. Ma már az általános vélekedés szerint a jövő év második feléig várni kell a számottevő növekedés beindulására, a kötvénypiacok pedig a jövő hétre várt 25-50 bázispontos kamatcsökkentés utánra újabb őszi vágást áraztak be.
A várakozások szerint a hét hátralévő részében megjelenő amerikai makroadatok is a gazdaság lassulására fognak utalni, ami dolláreladásokra késztette a befektetőket. Szintén nem tett jót a zöldhasú ázsiójának a piaci feltételezés, mely szerint az amerikai kormány feladni készül az erős dollár politikáját. A piaci szereplők szerint amennyiben nem áll ki határozottan Washington az erős dollár mellett, azt a piac bizonytalansággal fogadja, és ez további dollárgyengüléshez vezethet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.