A beolvadó kasszánál helyre kell állítani a fedezeti tartalék és az egyéni számlák összesített adata egyezését. Az Egészségügyi Nyugdíjpénztár korábban megállapította, hogy az összesített adatokban az egyéni számlák javára eltérés mutatkozik, amit a kassza közgyűlése a hozam terhére rendezett. A felügyelet szerint ez sérti a tagság érdekeit.
Az MKB Nyugdíjpénztárának is számos kötelezést rendeltek el. (A határozat címe egyébként megbírságolást is említ, de a szövegben erre való utalás nincs.) Többek között a meg nem fizetett tagdíjak után tartalékot kell képezni, az értékpapírokat letétkezelőnél kell elhelyezni, valamint a hozamrátaadatokat a jogszabályi előírások szerint kell meghatározni.
Tovább görög a Premier és a Partner nyugdíjpénztárak ügye. A két kassza számos vezetőjét sújtotta újabb pénzbírsággal a PSZÁF. A Premiernél 2002. december 31-ig tagfelvételi zárlatot rendeltek el.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) határozatot hozott a Hungária Biztosító Önkéntes és Magánnyugdíjpénztára számára az Egészségügyi Dolgozók Első Nyugdíjpénztára beolvadásával kapcsolatban. VG-összefoglaló-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.