BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Nasdaq most sem esett

A közel két hónapig tomboló bika immár második hete töltötte megérdemelt pihenőjét a világ részvénypiacain, a hangulat azonban továbbra is inkább korrekcióra mint trendváltásra utalt. A hét elején még enyhe emelkedést produkáltak az indexek, de Európában már a hétfői zárás is mínuszosra sikeredett. Négy nap csökkenés után csütörtökön emelkedtek először az európai piacok, azonban ekkor, valamint a pénteken is akadtak lefelé mozduló szektorok, melyek meggátolták a nagyobb mértékű emelkedést. Heti szinten a DAX 3 százalékos hullása mellett a FT-SE és a CAC megúszta 2 százalék körüli eséssel.

A tengerentúlon is meglehetősen pesszimista hangulatban kereskedtek a brókerek a hét első felében, azonban már ekkor is látszott, hogy a technológiai szektor nehezen tud visszaesni. A Nasdaq szerdai jelentős esését már másnap teljes egészében el tudta tüntetni, a Dow pedig a hét utolsó napján emelkedett szépen: a piac optimizmusát jól mutatja, hogy a vártnál gyengébb GDP-adatról tudomást sem véve érkeztek a vételi megbízások. Heti szinten a Dow 1 százalékot gyengült, a Nasdaq viszont erősödött, közel másfelet.
A befektetők összességében igen szép hónapként emlékezhetnek vissza a magunk mögött hagyott novemberre. Az amerikai piacok április óta a legjobb hónapjukat zárták, de az európai blue-chipek között akadtak olyanok, melyek utoljára a technológiai lufi csúcspontján, 2000 márciusában teljesítettek olyan jól, mint most: ilyen volt például a Philips és az Ericcson.
A hazai tőzsdén a BUX ezúttal hűen tükrözte a külpiaci ármozgásokat, a piac azonban optimistább volt a vezető európai indexeknél: csak 1,4 százalékot gyengült a hazai mutató. A Matáv sokáig szépen túlteljesítette a kinti távközlési indexeket, azonban pénteken váratlanul behasalt, és 4,3 százalékos eséssel zárt. A Mol másfél százalékkal csökkent, az OTP 3,1-del. Az előző hetek gyenge szereplése után felfelé korrigált a Richter, az Egis pedig egyenesen megtáltosodott: 9,3 százalékkal ugrott meg. A hét nyertese azonban a 10 százalék feletti mértékben dráguló Globus volt. Öt százalékot vagy még többet emelkedett még a Danubius, a Pannonplast és a Synergon jegyzése is.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.