BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az Erste megveheti a Rijecka Bankát

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Az osztrák Erste Banknak ítélte meg a horvát állami bankügynökség (DAB) a Rijecka Bankát, mivel az osztrákok tették a legjobb, 155 millió eurós ajánlatot a pénzintézet részvényeinek 85 százalékára. A pénzből 55 millió az eladó államé, 100 milliót a társaság újratőkésítésére fordítanak - jelentette be a DAB.

A 7 százalékos piaci részesedésű Rijecka megszerzésével az Erste - amelynek már van egy (4 százalékos részesedésű) horvátországi leánycége - az ország harmadik legnagyobb bankcsoportja lesz. Közép-Európában már az osztrák csoporté a szlovák Slovenská Sporitelna többsége, a Ceská Sporitelna 52 százalékának megszerzése után pedig múlt héten tettek ajánlatot a maradék részvényhányad megvételére. A magyar Erste mérlegfőösszege bő 272 milliárd forint volt tavaly.

A korábban nyereséges, 60 százalékban a Bayerische Landesbank Girozentrale által birtokolt Rijecka fő devizakereskedője nemrég 98 millió dollárt játszott el devizaügyleteken, ami után az ügyfelek pánikszerűen kivonták betéteik jó részét a bankból. A bajorok ezután visszaadták részvényeiket az államnak, amely a mostani eladásig mesterségesen tartotta életben a Rijeckát.

Munkatársunktól

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.