Leminősítették a Matávot
Rontotta a Matáv hitelminősítését tegnap a Standard & Poor's. A magyar távközlési cég adósságának besorolása az eddigi A mínusz helyett BBB plusz lett. A lépésre azt követően került sor, hogy az S&P ugyanilyen mértékben csökkentette a Matáv részvényeinek közel 60 százalékát birtokló Deutsche Telekom minősítését.
A Matáv osztályzatának romlására számítani lehetett, ugyanis a Standard & Poor's már korábban jelezte, hogy a Deutsche Telekom minősítését valószínűleg alacsonyabbra fogja módosítani, s ez együtt jár a Matáv besorolásának romlásával is. A német távközlési cég minősítését azért vették lejjebb, mert az nem volt képes az előzetes terveknek megfelelően csökkenteni 60 milliárd eurót meghaladó adósságállományát.
Az S&P tegnap jelezte: a Matáv minősítése mindaddig a Deutsche Telekomét fogja követni, amíg a magyar cég stratégiailag fontos befektetésnek számít a német távközlési óriásnál. Elemzők szerint a mostani leminősítésnek nem lesz jelentős hatása a Matáv jövedelmezőségére. (VG)


