BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Öt likvid részvény

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) közleménye szerint az első negyedévben a Mol, a Matáv, az OTP, a Richter és az Egis részvényei minősültek megfelelően likvidnek. A meghatározás a befektetési alapok számára fontos, mivel a nyílt végű értékpapíralapok ezekből a részvényekből - a saját tőkére vetítve - akár 15, a zárt végűek pedig 20 százalékos összértéket is tarthatnak.

Megfelelően likvid az a részvény, amelynek az utolsó negyedévben mért napi átlagos forgalma meghaladja a 100 millió forintot. A kritériumnak való megfelelés tehát nem a BÉT elismerésétől függ, de a közlemény kétségtelenül hasznos tájékoztatást jelent. A hazai részvényalapok kezelési szabályzatai módosításának jóváhagyása a pénzügyi felügyeletnél jelenleg folyik, a tőkepiaci törvény szabályait ezt követően lehet alkalmazni. (VG)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.