BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

FHB: csak Gyuris maradt

Az FHB Földhitel- és Jelzálogbank pénteki rendkívüli közgyűlésén visszahívták az igazgatóság tagjai közül Bartal Róbertet, Csomós Józsefet, Nemes Károlyt, Regenye Etelkát és Telekes Györgyöt. Gyuris Dániel vezérigazgató a testület tagja maradt. Új, külső igazgatósági tagként Egressy Zoltánt, Oláh Lajost, Vági Mártont (eddigi fb-elnököt), új, belső igazgatósági taggá pedig Harmati Lászlót választotta meg a közgyűlés. Az új igazgatóság Vági Mártont választotta elnökké.

A közgyűlésen visszahívták a felügyelőbizottság eddigi tagjait, így Vági Mártont, Balázs Pétert, Beszteri Sárát, Kék Mónikát és Szűcs Istvánt. Új fb-tagnak Somfai Róbertet, Zsámboki Bertalant és Winkler Ágnest választották meg. A testületek újonnan megválasztott tagjainak mandátuma öt évre szól.

A közgyűlésen megteremtették az FHB külföldi forrásgyűjtési lehetőségét. Az alapító okiratot úgy változtatták, hogy a pénzintézet devizában és külföldön is végezhesse a tevékenységét, valamint külföldön is létesíthessen fiókintézetet, kirendeltséget vagy képviseletet. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.