A Commerzbank is kiszállt
A Commerzbank szerdán eladta a francia Crédit Agricole-ban lévő teljes, 1,3 százalékos részesedését - adta hírül tegnap a Reuters. A bank akkor jutott a részvényekhez, amikor az idén tavasszal a Crédit Agricole részben saját papírjaival fizetve felvásárolta a Crédit Lyonnais-t, amelyben a Commerzbank 3,9 százalékos részesedést birtokolt. A mostani ügylettel lezárult az a folyamat, amelynek során a Crédit Lyonnais valamennyi korábbi tulajdonosa kiszállt a francia pénzintézetből.
A sort még június elején a spanyol BBVA bank indította, amikor bejelentette, hogy 16,26 millió Agricole-részvényétől meg kíván szabadulni. Az ügyletek érdekessége, hogy az új Crédit Agricole-részvényeket csak június 19-én vezették be a párizsi tőzsdére. A példát feltehetően a többi kisebb tulajdonos, köztük a francia AGF és Axa bizosító, illetve az olasz Banka Intesa is követi majd.
A Crédit Lyonnais-ért folyó harc tavaly novemberben kezdődött, amikor az állam 10,9 százalékos részesedését a BNP Paribas megvette, s ezzel a legnagyobb részvényes lett. Erre válaszul a korábbi első Crédit Agricole decemberben a lakossági piacon 6 százalékos részt birtokló bank egészére vételi ajánlatot tett. A lakossági szegmensben 9 százalékot kihasító BNP Paribas alulmaradt, a Crédit Agricole pedig tovább növelte már akkor is 22 százalékos szeletét. Az ügyletre - szigorú feltételek mellett - márciusban adták áldásukat a francia hatóságok, s június elejéig a Crédit Agricole már 97,57 százalékos részesedést szerzett. (VG)


