BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Dráguló hitelek

Az OTP Bank július 12-i hatálylyal 1,5-2 százalékponttal emeli egyes hitelei kamatát, míg a betéteké - a lekötött összeg és a futamidő függvényében - 1-2,25 százalékponttal lesz magasabb - derül ki a pénzintézet tegnapi közleményéből.

A vállalati számlák látra szóló betéteinek kamata a jelzett határnaptól 0,5-2 százalékponttal lesz magasabb. A lakossági folyószámlahitelekét 2 százalékponttal módosították felfelé, ugyanakkor a lakás- és áruvásárlási hitelek jelenlegi kondícióit nem változtatják.

Több bank már korábban reagált az alapkamat csütörtöki emelésére. A Postabank 1-2 százalékkal növelte betéti kamatait, a HVB Bank pedig 20-ától hajtott végre két százalékpont körüli emelést. Az Erste Bank immár 9,1 százalékos kamatot fizet az 5 millió forint feletti, három hónapra lekötött lakossági betétekre, míg a Kereskedelmi és Hitelbanknál az MTI értesülései szerint még e héten megszületik a döntés. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.