Holland terror-viszontbiztosító
A holland állam az ország biztosítóival közösen terror-visszontbiztosítót hoz létre - adta hírül a Reuters. A 2001. szeptember 11-i támadás világszerte több milliárd dollárnyi kártérítés kifizetését eredményezte, ami nehéz helyzetbe hozott több biztosítót is. Az ilyen eseményekre is fedezetet nyújtó biztosítók igen nagy kockázatnak vannak kitéve, hiszen nem tudható előre, hogy milyen gyakran és milyen súlyos támadások történnek. Emiatt az effajta termékeket csak egymással összefogva, a felső térítési határt rögzítve képesek kínálni a szakosodott intézmények. A holland társaságok, köztük az Aegon most abban állapodtak meg, hogy egy-egy cég legfeljebb 1 milliárd euró összeghatárig térít, ezt követően pedig maximum további 2 milliárd erejéig az új viszontbiztosító áll helyt. (vg)
Kamatot csökkentett a török jegybank
Három százalékponttal csökkentette irányadó kamatait a török jegybank szerdán. Az overnight betétre 35 helyett 32 százalékot fizet, míg a hitelre 41 helyett 38 százalékos kamatot számít fel. Az egyhetes betéti kamat 37-ről 34 százalékra csökkent. A döntést azt követően hozták meg, hogy Törökország megegyezett az IMF-fel adósságai átütemezéséről, a júliusban mért éves infláció pedig - az előző hónaphoz képest 0,4 százalékos csökkentést mutatva - 27,4 százalék lett. Ezzel közelebb jutottak az év végi 20 százalékos célhoz, amit az is segített, hogy március óta az ország valutája a dollárral szemben folyamatosan erősödött. (vg)
Közel nyolc százalék az Arago-rész a BÉT-ben
Az Arago Rt. 7,93 százalékra növelte részesedését a Budapesti Értéktőzsdében - adta hírül a tőzsde tegnapi közleményében. A befektetőtársaság pakettje pár hónapja még 5,9 százalékos volt. (vg)
Fix díjas számlavezetési csomagok a BB-től
A Budapest Bank (BB) Rt. augusztus elejétől új, fix díjas számlavezetési szolgáltatáscsomagokat indít a kisvállalkozások számára - hangzik a pénzintézet tegnapi közleménye. A konstrukciók magukban foglalják a számlafenntartást, a bankkártyát, az elektronikus (interaktív) elérést biztosító eszközt, és - csomagtól függően - bizonyos számú átutalási megbízást s a készpénzes tranzakciót is. A Tradíció elnevezésű csomag olyan társaságoknak készült, amelyeknél még nem vált megszokottá az elektronikus banki csatornák használata. Az Evolúció csomag az elektronikus banki ügyintézést kedvelő vállalkozások igényeihez igazodik, míg az ECO a havonta csupán egy-két tranzakciót indító cégeknek előnyös. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.