Lassú emelkedés
Nem változott a képlet a hazai állampapírpiacon tegnap: a referenciahozamok továbbra is emelkednek és változatlanul szolid mértékben. Elemzők úgy látják, hogy a piac a körülményekhez képest egyensúlyba jutott, ez az egyensúly azonban instabil.
A tegnapi mozgások szűk sávban, 2 és 5 bázispont közötti mértékben alakultak. A legnagyobb növekedést az ötéves hozam mutatta, amit 4-4 bázisponttal a három- és a tízéves lejáratok követtek. Az éven belüli futamidők - amiből jelenleg a legtöbbet vásárolnak a befektetők - visszafogottabban emelkedtek: a 3 és 12 hónapos hozamok 2-2, a hat hónapos pedig 3 bázisponttal nőtt. A referenciagörbe leghoszszabb vége 2 bázisponttal emelkedett.
Nem volt kimagasló az érdeklődés az ÁKK 3 hónapos aukcióján, ám így is nőtt a meghirdetett mennyiség. A befektetők közel 63 milliárd forintnyi ajánlatot adtak be a 30 milliárdban meghirdetett mennyiségre. Az ÁKK 35 milliárdnyit fogadott el, 11,06 százalékos aukciós átlaghozam mellett.


