Hétmilliárd feletti Erste-profit
Az Erste Bank Hungary Rt. 7,322 milliárd forintos konszolidált, mérleg szerinti nyereséggel zárta a 2004-es évet, a banki eredmény pedig 5,2 milliárd forintot tett ki - derül ki a hitelintézet tegnap közzétett közgyűlési meghívójából. A magyar számviteli szabályok alapján készült beszámoló szerint a banki szintű mérlegfőösszeg 1112,4 milliárd, a konszolidált pedig 1119,6 milliárd forintot ért el 2004 végén. A bank adózás előtti nyeresége megközelítette a 6,2 milliárd, a konszolidált adó előtti eredmény pedig a 9,2 milliárd forintot. A hitelintézet saját tőkéje 58,5 milliárd forint volt 2004 végén.
Az Erste Bank és a Postabank fúziójáról a két hitelintézet közgyűlése döntött múlt év júniusában: az egyesült hitelintézet a magyarországi piac második legnagyobb lakossági szereplőjévé vált. Az Erste Bank Hungary Rt. igen ambiciózus straté-
giai célokat fogalmazott meg a jövőre vonatkozóan: ezek közé tartozik 20-25 százalékos részesedés elérése a lakossági piacon, meghatározó szerep a kis- és középvállalati szegmensben, középtávon 10 százalékos piaci részesedés a vállalati területen, illetve a 25 százalékot meghaladó tőkearányos nyereség elérése. A kiemelt stratégiai célkitűzések között szerepel a teljes körű pénzügyi szolgáltatások nyújtása, az elérhetőség bővítése - az alternatív értékesítési csatornák továbbfejlesztésével -, a termékkínálat szélesítése, az ügyfélkiszolgálás színvonalának további erősítése, illetve a nemzetközi háttér előnyeinek széles körű biztosítása az ügyfelek számára.


