BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Továbbra is állóvíz

Alig érezhetően mozdultak el tegnap a hozamok a másodlagos állampapírpiacon. A lejáratok legfeljebb 2 bázispontot mozogtak, s ez beleillik az elmúlt napok egyhangú kereskedéseibe. Összességében átlagos kereslet mutatkozott az Államadósság-kezelő Központ (ÁKK) államkötvény-aukcióján.

A 3 és a 15 éves államkötvény kamata lépett a legtöbbet előre, 2-2 bázisponttal. Egyetlen egységgel lett magasabb a 12 hónapos és az ötéves hozam. A 10 éves papír egy bázispontot lépett vissza, míg a legnagyobb csökkenést a két legrövidebb, a 3 és a 6 hónapos lejárat produkálta, 2-2 bázisponttal.

Tegnap 5 és 10 éves államkötvényeket hozott forgalomba az ÁKK 35, illetve 25 milliárd forint összértékben. Az ötéves kötvényekre átlag alatti, 59 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, míg a tízéves papíroknál élénk kereslet mutatkozott, ugyanis 64 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot. Az aukciós átlaghozam 7,18, illetve 6,82 százalék volt.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.