Az elmúlt három hónapban lejtmenet jellemezte a magyar részvénypiacot, mindez jól látszik a részvényalapok hozamain is. Az összes indexkövető alap - a Bamosz adatai szerint - veszteséget termelt ezen időszak alatt, a legtöbbet a K&H Navigátor, közel öt százalékkal. De meglehetősen gyengén muzsikáltak a részvénytúlsúlyos alapok is, hiszen csak elvétve találni olyat közülük, amely nyereséget ért volna el március eleje óta. Miután e befektetési instrumentumban állampapírokkal mérséklik a rizikót, veszteségeik is szerényebbek, csak kivételes esetben érik el a három százalékot. Üdítő kivételt jelentenek azok az alapok, amelyekben a külföldi részvények dominálnak. Nem a közép-európai értékpapírokba fektető instrumentumok, amelyek a magyar részvényekbe fektető társaikhoz hasonlóan negatív teljesítményt produkáltak, hanem a nyugat-európai, illetve amerikai részvényeket vásárló alapok. Utóbbiak nyereséget hoztak, a K&H Amerika például 12,13 százalékot.
Természetesen a részvényalapok teljesítményét a befektetés jellegéből fakadóan elsősorban hosszú távon érdemes figyelni, ezért az utóbbi három hónap vesztesége nem feltétlenül mérvadó. Ha csak a hat hónapos megtérüléseket vesszük alapul, akkor már az indexkövető részvényalapok a legeredményesebbek, a Futura például 25 százalékot hozott a múlt év december elejéhez képest. A nemzetközi részvényalapok ilyen időtávban már csupán 5-10 százalékos hozamra voltak képesek. A részvénybefektetések legfőbb erénye, hogy féléves viszonylatban egyik részvényalap sem hozott veszteséget, sőt a pénzpiaci alapok hozamait szinte kivétel nélkül felülmúlták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.