Dráma a benzinkútnál! Gázolaj 300 forint felett!
A benzin és a gázolaj is öt forinttal drágul szerdán literenként – értesült piaci forrásokból a holtankoljak.hu.
Ezzel a gázolaj átlagára 303,8, a 95-ös benziné pedig 298 forint körül alakul majd. Ismét itt a háromszáz forint feletti üzemanyagárak ideje. A múlt heti három és öt forintos emelkedés után ezen a szerdán a benzin és a gázolaj egyaránt öt forinttal drágul literenként.
Aki teheti, tankoljon még most, mert az áremelést követően várakozásaink szerint egyetlen kúton sem kapni majd háromszáz forintnál olcsóbban gázolajat – az átlagár 303,80 forint lesz majd várhatóan –, de 298 forintos átlaggal a benzin ára sem nagyon marad majd el ettől.
A drágulás ismét világpiaci folyamatokkal magyarázható. A portfolio.hu internetes szaklap elemzése szerint az irányadó benzin jegyzésárak dollárban 6,7, forintban számolva 4,3 százalékkal emelkedtek a múlt hét során. A gázolaj hasonlóképpen drágult; ezen üzemanyagféleség esetében az áremelkedés dollárban 4,5, forintban 2,2 százalékos volt.


