Orosz-iráni-katari megállapodás a gáz-OPEC-ről
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA trilaterális intézmény célja, hogy koordinálja a közös kitermelést és az új lelőhelyek feltárását – nyilatkozta a Gazprom vezérigazgatója Alexej Miller. Elemzők szerint a piacbefolyásoló döntések meghozatalára is alkalmas lehet az egyeztetésre szolgáló bizottság.
A három ország régóta tervezi, hogy összehangolja lépéseit a földgázkitermeléssel és -értékesítéssel kapcsolatban. Miller Teheránban nyilatkozott azt követően, hogy tárgyalt az iráni olajminiszterrel Gholamhossein Nozarival és katari kollégájával Abdullah bin Hamad al-Attiyah-val.


