BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kisebb-nagyobb "felpattanás" a BÉT-en

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 261,47 pontos emelkedéssel, 19.937,99 ponton nyitott szerdán. A legutóbbi, keddi záró értékéhez képest 1,33 százalékkal erősödött.

Csáky Attila, az UniCredit Bank kereskedési igazgatója a nemzetközi piacok pozitív hangulatáról beszélt. A kedden kedvező irányba fordult amerikai befektetői hangulat érezteti hatását, és ez ad irányt a budapesti kereskedésnek is.

A kereskedési igazgató erősebb korrekciót remél az OTP-ben, ami kedden 4,1 százalékos eséssel zárta a napot, de szerinte nem kizárt egy kisebb korrekció a Mol-nál sem. Az olajpapír 5,13 százalékot zuhant kedden. 

Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. részvénypiaci elemzője a nemzetközi hangulat hatására kisebb-nagyobb "felpattanást" vár az árfolyamok alakulásában. Szerinte megtört a tőzsdék hosszabb távú emelkedő trendje és a "lefelé irány az úr".

MTI Eco-->

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.