BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Minden tizedik ember elvesztheti a nyugdíját

A lakosság jelentős része a válság hatására sem kezdett takarékoskodni

Nem javult jelentősen a pénzügyi tudatosság, sőt sokan a válság hatására sem fordítanak nagyobb figyelmet a megtakarításaikra – áll az Aranykor Pénztárcsoport által végzett felmérésben, amely a lakosság pénzügyi tudatosságát és a nyugdíjcélú megtakarításokkal kapcsolatos tájékozottságát vizsgálta.

A CIB Bank partnereként működő csoport kutatásának célja az volt, hogy kiderüljön: a válság hatására tájékozottabbá, tudatosabbá váltak-e az emberek a nyugdíjcélú megtakarítások terén.

Az ötszáz fő részvételével végzett kérdőíves vizsgálat eredményei vegyesek, kiderült például, hogy legtöbben a krízis hatására sem változtattak megtakarítási szokásaikon: a válaszadók 59 százaléka mindent változatlanul hagyott, míg 24 százalék biztonságosabbnak ítélt megoldásokat keresett, de viszonylag sok megkérdezett, a felmérésben részt vettek 13 százaléka mondta, hogy egyáltalán nincs megtakarítása.

A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.