Erősebb a forint, a nap nyertesei között az MTelekom
A forint az elmúlt másfél órában erősebb szintre tért át, egy euróért jelenleg 269,63 forintot adnak. A dollár ára 198,54 forint, míg a svájci frank 184,17 forintért kel el.
A Magyar Telekom a Global FX szerint már a nap nyertesei közé tartozik: a telekom cég papírjaiért jelenleg 714 forintot adnak, a részvény 13 óra után ugrott egy nagyot és azóta is a régóta nem látott magas szinten tartózkodik. A Mol szintén folytatja a reggeli erősödést, jelenleg 17 405 forintért kel el.
A Richter azonban most is zuhan, 3,75 százalékos veszteséget követően kerek 40 000 forintért kel el a részvény. Az OTP szintén rossz napot tudhat maga mögött, bár az elmúlt órában kissé erősített a bankpapír, jelenleg 5 407 forintot ér.
A BUX 1,43 százalékos emelkedést követően 20 917 ponton áll.


