Vida azt is elmondta: a Magyar Takarék mintegy 60 százaléka 15 szövetkezeti hitelintézet tulajdonában van, a részvények további mintegy 17 százaléka szövetkezeti hitelintézeti vezetők személyes tulajdona, míg a fennmaradó rész (ez egy 25 százalékos pakett) az FHB-é. Vida kifejtette: szerették volna, hogy a TakarékBank többségi tulajdona ismét a szövetkezeti hitelintézetek kezébe kerüljön. A tranzakció lezárásával a szövetkezeti hitelintézetek és azok vezetőinek közvetlen és közvetett tulajdonrésze a TakarékBankban meghaladja a 85 százalékot. Vida kifejtette: az OTSZ elnökségének tagjaként még a TakarékBank-pályázatot megelőzően javasolta, hogy a takarékszövetkezetek ne az OTSZ-en keresztül, hanem önálló projektcéget alapítva pályázzanak a TakarékBank részvényeire – úgy, ahogy azt később a Magyar Takarék tette.
A Magyar Takarék március 10-én írt alá részvény adásvételi szerződést az MFB-vel és a Magyar Posta Zrt.-vel a Magyar Takarékbank Zrt. 929 301 darab törzsrészvényének megvásárlásáról több mint 9 milliárd forintért. A Magyar Takarékban lévő 25 százalékos részesedése révén az FHB is szerzett eközben 13,75 százalékos közvetett tulajdonrészt a TakarékBankbank – derült ki a jelzálogbank tőzsdei közzétételéből.
A hitelintézet részvényének árfolyama egyébként az állami pakett december 18-i meghirdetése óta gyors ütemben emelkedik a tőzsdén, azóta mintegy a másfélszeresére nőtt a kurzus, ennek oka az lehetett, hogy a jól értesült befektetők már régóta sejtették, hogy a jelzálogbank tulajdonrészt szerezhet majd a TakarékBankban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.