BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Varga Mihály: 2,1 milliárd euró kutatás-fejlesztésre

A következő európai uniós költségvetési ciklusban Magyarország 2,1 milliárd eurót fordíthat kutatás-fejlesztésre, ami kétszerese az előző időszakban kapott kohéziós támogatási keretnek - közölt a nemzetgazdasági miniszter kedden Debrecen, a National Instruments (NI) Science Parkjának átadásán.

Varga Mihály hozzátette: a kormány azért növelte meg a kutatási és innovációs célra rendelkezésre álló forrásokat, hogy a versenyben helytálljunk.

Az NI új debreceni tudományos parkja 4 milliárd forintos beruházásához pályázaton 2 milliárd forint európai uniós támogatást nyert, és a fejlesztés révén 300 magas hozzáadott értéket képviselő állás jött létre a városban - ismertette az átadáson Ábrahám László, az NI Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.