BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felborult a sorrend az autógyártóknál

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Izgalmas verseny vette kezdetét a német autógyártók között. A BMW januárban 7 százalékos növekedést produkálva 142 ezer gépkocsit értékesített. Ezt a bővülést azonban két legnagyobb német riválisa is felülmúlta. A Volkswagen csoporthoz tartozó Audi 10 százalékkal, a Daimlerhez tartozó Mercedes pedig 14 százalékkal növelte eladásait. Az eltérés fő oka a modellek megjelenésének időpontjában tapasztalható eltolódás, ami miatt várhatóan nem átmeneti jelenségről beszélhetünk, hanem több hónapos trend is kialakulhat.

A Mercedes célja, hogy 2020-ig 30 modellt mutasson be, illetve frissítsen fel. Ennek megfelelően a legnagyobb növekedést mutathatja majd fel, aminek hatására könnyen preferálttá válhat a befektetők körében is. A két részvény közötti együttmozgás fellazulhat és felülteljesítővé válhat a Daimler.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.