BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Lehúz az ipar: a vártnál rosszabb a Thyssenkrupp eredménye

Javuló eredményről számolt be a Thyssenkrupp negyedéves jelentésében, ami azonban így is kis mértékben rosszabb lett, mint a várakozás. A folytatódó tevékenység adó és kamatok levonása előtti (EBIT) eredménye 245 millió euróról 317 millióra emelkedett, de elmaradt a várt 319,4 milliótól. Az árbevétel 9,09 milliárd euróról 10 milliárdra emelkedett, szintén alulteljesítve a 10,2 milliárd eurós várakozást. Az adózott eredmény 50 millió euró lett, szemben a tavalyi 65 millió eurós veszteséggel. A Thyssenkrupp egyúttal megerősítette az év egészére vonatkozó legalább 1,5 milliárd eurós EBIT előrejelzését.

Nem remekelt szektortársa, az ArcelorMittal sem, amelynek negyedik negyedéves profitja 5 százalékkal esett. Egyedül a nettó adósság leépítésében szerepelt jól mindkét cég, bár az alacsony finanszírozási költségek miatt ennek jelentősége már kevésbé meghatározó.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.