A nap vesztese: Manz
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA speciális gépeket gyártó német vállalat, a Manz kedden közölte, hogy felülvizsgálja működését Európában és Ázsiában, elsősorban a visszaeső bevételek miatt, amelyet a kínai gazdaság lassulása okoz. Az Apple beszállítójaként működő cég pénzügyi igazgatója, Martin Hipp ez utóbbira figyelmeztette a befektetőket. Megjegyezte, több nagy ázsiai partner is elhalasztotta megrendeléseit, ami érzékenyen érinti a vállalatot. Mindezek következtében az idei évi előrejelzéseit is csökkentette a Manz: a korábbi 300 millió euró helyett 200-210 millió eurós forgalommal és üzemi eredmény szintjén veszteséges működéssel számolnak. A menedzsment legutóbb, június végén még a tavalyi 306 millióhoz képest mérsékelten csökkenő bevételt és kisebb operatív szintű veszteséget jelzett előre. A Manz árfolyama több mint 30 százalékot esett.


