BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jó hangulat Európában, erősödés Ázsiában

Komoly erősödéssel zártak ma az ázsiai tőzsdék és jó hangulat uralkodott a délelőtti kereskedésben az európai börzéken azután, hogy tegnap az Európai Központi Bank megígérte: december elején felülvizsgálja enyhítő politikájának teljes eszköztárát.

Pénteken 10 órakor, azaz az európai kereskedés indítása után egy órával a londoni FTSE index 0,73 százalékék, a frankfurti DAX 1,35 százalék, a párizsi CAC mutató 1,33 százalék pluszban állt.

Ázsiában már zártak a tőzsdék. Ott valamennyi irányadó tőzsdemutató emelkedéssel fejezte be a napot. Egyebek között a tokiói Nikkei index 2,11 százalékkal, a sanghaji 1,37 százalékkal, az ausztrál tőzsdemutató 1,67 százalékkal erősödött.

Péntek délelőtt minimálisan drágult a kőolaj. Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 14 cent emelkedéssel 48,26 dolláron állt 10 órakor.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.