A Richter nyerte meg a napot
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Jó hangulatban várták tegnap az európai tőzsdéken a befektetők az amerikai jegybank döntését, illetve az azt követő Yellen-sajtótájékoztatót. Ebben a környezetben a magyar tőzsde is jól teljesített, a BUX értéke 2,7 százalékot erősödött. A befektetők szinte az összes nagypapírt vették, az élen az OTP és a Richter fej fej mellett haladt. A bankpapír árfolyama végül 3,3 százalékot, míg a gyógyszergyártó árfolyama 4 százalékot erősödött, így az OTP 5970 forinton, míg a Richter 5450 forinton zárt. A Magyar Telekom árfolyama nem változott, így 405 forinton zárt, míg a Mol árfolyama 2,1 százalékot erősödött, és 14 ezer forinton fejezte be a kereskedést.
Szerda délelőtt és dél körül egy hirtelen forintesési hullám alakult ki a bankközi piacon az euróval szemben, a második alkalomnál 317,5-ig ugrottak a jegyzések. Késő délután a harmadik ilyen gyengülési hullám következett be, noha a nemzetközi piacokon inkább nyugalom, illetve optimizmus uralkodott az esti Fed-döntés előtt. A dollárral és a svájci frankkal szemben is gyengült a hazai fizetőeszköz késő délutánra, előbbivel szemben 289,50 fölött jártak a jegyzések, míg utóbbi esetében 294 közeli jegyzéseket láthattunk.


