Nagyot esett a végén az OTP
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságÚjabb gyenge napot tudhatnak maguk mögött a nyugat-európai tőzsdék, miután a kínai növekedési félelmek miatt ma ismét az eladók domináltak a részvénypiacokon, igaz, a délután érkezett kínai hír, amely szerint a hatóság felfüggesztené a jelentős esést korlátozó helyi szabályozást, kisebb hangulatjavulást okozott a nyugati tőzsdéken. A magyar tőzsdezárás idején azonban továbbra is mintegy 2 százalékkal a tegnapi zárószintek alatt mozognak a nagyobb indexek.
Bár a BUX meglehetősen jól teljesített a kereskedés első felében, délután már nem tudott ellenállni a fokozódó eladói nyomásnak, így a kereskedést 1,7 százalékos eséssel fejezte be. A BUX délutáni gyenge teljesítménye elsősorban az OTP számlájára írható, a bankpapír árfolyama 3,1 százalékot esett a nap végére. Részben a csökkenő olajár miatt a Molt is adták, 2,1 százalékkal került lejjebb, míg a Magyar Telekom 1, a Richter pedig 0,1 százalékot esett.
A forint is gyengült. Az euró mintegy 70 fillérrel, a dollár 2,6 forinttal drágult.


