Nincs pénzhiány a Quaestorban
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságBefejeződött a Quaestor ügyfeleinek pénzeszközeire vonatkozó vizsgálat – közölte a felszámolást végző Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. Az ügyfelek számláin a felszámolás kezdőnapját megelőzően nyilvántartott pénzeszközök – a Saxo Bankhoz kihelyezett állomány kivételével – maradéktalanul megvannak, ezeknek a kiadását a felszámoló meg is kezdte.
Azoknak az ügyfeleknek, akik postai úton küldték meg a közjegyző által hitelesített transzferálási és átutalási megbízást, illetve akik a kiadási irodán személyesen töltöttek ki rendelkező nyilatkozatot, a felszámoló az ügyfelek külön intézkedése nélkül megkezdi a kifizetést. A pénzeszközök kiadásának utalási költségét azonban levonja. Akik még nem rendelkeztek a pénzeszközök utalásáról, akkor kaphatják meg a pénzüket, ha kitöltik az erre vonatkozó megbízást, és a közjegyző által hitelesített nyilatkozatokat is elküldik. A Saxo Bankhoz kihelyezett ügyfélvagyonra vonatkozó vizsgálat várhatóan január végén befejeződik, ezt követően lehet kifizetni a pénzt.


