KEG: tízmilliós bírság az MNB-től
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Magyar Nemzeti Bank (MNB) tízmillió forintra bírságolta a Budapesti Értéktőzsdén szereplő KEG Közép-európai Gázterminál Nyrt.-t, mivel többször nem teljesítette maradéktalanul a jogszabályokban előírt rendszeres és rendkívüli tájékoztatási kötelezettségét. Nem a nemzetközi számviteli szabályokkal összhangban készítette el éves és féléves jelentését, az időközi vezetőségi beszámolóját egyszer, a részvényeihez kapcsolódó szavazati jogok sorozatonkénti számát, a saját részvénye és az alaptőkéje mértékét pedig többször is késve tette közzé, ráadásul utóbbiakat a honlapján egyáltalán nem tüntette fel. De a KEG több, rendkívüli tájékoztatási körbe tartozó információt sem tett közzé, illetve csak késve továbbított a médiának.
Súlyosbító körülményként vette figyelembe az MNB a jogsértések ismétlődését, valamint azt, hogy a rendszeres tájékoztatási kötelezettség megsértése miatt a 2013 októberében az MNB-be olvadt Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete már elmarasztalta a KEG-et. Enyhítő körülménynek számított azonban, hogy a feltárt hiányosságok – a társaság tőkepiaci súlya okán – alig hatnak a tőkepiaci intézményrendszer egyéb szereplőire, a KEG részvényéhez a magyar tőzsdén egyéb származtatott termék nem kapcsolódik, és az a BUX kosarában sem szerepel.


