A VW lett Frankfurt sztárja
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Európában nem láthattunk túl nagy izgalmakat a hétfői kereskedésben, a magyar piac zárásának időpontjában a DAX 0,1 százalék, az olasz MIB 0,2 százalékos pluszban, míg a brit FTSE 100 0,2 százalékos mínuszban állt. A DAX komponensei közül a Volkswagent érdemes kiemelni, árfolyama több mint 2,5 százalékot emelkedett, miután több céláremelés is érkezett az autógyártó papírjaira, emellett az HSBC tartásról vételre módosította az ajánlását. A délelőtt folyamán még jól teljesített a magyar tőzsde, ám délutánra elfogyott a lendület, a BUX végül átlagos részvénypiaci forgalom mellett a pénteki záróértékének környékén zárta a kereskedést. A blue chipek közül a Richter 1,2 százalékot, a Magyar Telekom 0,8 százalékot emelkedett, míg a Mol 1,2 százalékot, az OTP pedig 0,2 százalékot esett.
Jó volt a hangulat az olajpiacon, a WTI árfolyama közel 4 százalékot emelkedett a nap folyamán, ezzel 48 dollár fölé került az árfolyam. Az emelkedésben elsősorban az játszhatott szerepet, hogy a befektetők egyre biztosabbak a hónap végi OPEC-ülés sikerében.
A pénteken elért 293-as szintről hétfőre 291 körülig vissza tudott süllyedni a dollár árfolyama, azaz próbál talpra állni négyhavi mélypontjáról a forint. Az euróval szemben továbbra is a 310 alatti zónában járt az árfolyam.

