Látványosan szórták a bankpapírokat
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Budapesti Értéktőzsde fő mutatója 1,1 százalékkal 35 374 pontra csökkent tegnap, 6,6 milliárd forintos forgalom mellett. Az amerikai piacok az emlékezés napja miatt zárva voltak, és Londonban sem nyitott ki a börze, ezért is volt ilyen alacsony az üzletkötések értéke a pesti parketten. Budapesten az OTP 1,9, a Mol 1,7 százalékkal esett, a Richter 0,3, a Magyar Telekom pedig 0,7 százalékkal drágult. A nagybefektetők folytatták a tőkekivonást a régió piacain. A számottevő forgalmú európai piacok közül a hazai és a varsói teljesít a legrosszabbul idén. Budapesten 10,1, Varsóban pedig 9,9 százalékos eddig a mínusz.
Tegnap a milánói börze állt a legnagyobb, 1,8 százalékos mínuszban a pesti záráskor. A szakértői kormánnyal és az előrehozott választással kapcsolatos hírek elbizonytalanították a befektetőket. A nyolc legrosszabbul szereplő papírból hét bankpapír volt. A tízéves olasz államkötvény hozama 21 bázisponttal négyéves csúcsra, 2,667 százalékra emelkedett. A forint 318,60-ra erősödött az euróval szemben estére a reggeli 319,07-es szintről.


