BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Leolvasztják a szlovénok hűtőjét a kínaiak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A Gorenje új kínai tulajdonosa, a Hisense Electric háztartásigép-gyártó kivezeti

a szlovén cég részvényeit a tőzsdéről.

A Hisense három hónapja vette meg

a Gorenje-részvények 95,42 százalékát 293 millió euróért. A kisrészvényeseknek 12 eurót ajánlottak papíronként, ugyanannyit, amennyit a nagytulajdonosoknak fizettek. A 11 ezer alkalmazottat foglalkoztató vállalat tavaly nézett stratégiai partner után, amikor is az éves profitjuk 84 százalékkal zuhant. Idén az első negyedévben ugyanakkor jelentősen nőtt

a nyereségük, az adózott profit 2,5 százalékkal, 23,5 millió euróra nőtt. A kínai vállalat kötelezte magát, hogy megőrzi

a Gorenje márkanevet, és megtartja

az alkalmazottakat. A szlovéniai cég lesz a Hisense fő európai kutatási-fejlesztési és termelési központja. | vg

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.