BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Forróbb a víz a kútban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A Győri Geotermikus Projekt rendszerbe állt, az új bőnyi termelőkút végleges teszteredményei szerint az átadható zöldhő mennyisége a várakozás 98,9 százalékát teszik ki – közölte a PannErgy tegnap piaczárás után. A korábbi óránkénti 1100 köbméteres maximális kapacitás csak 1065 köbméter, de a szekunder vezetéken mért hőmérséklete körülbelül 1 Celsius-fokkal magasabb a vártnál. Ez a vezeték megy az Audi Hungaria üzeme és a GyőrSzol távhőszolgáltató felé. A termelőkút szivattyús termelés melletti kapacitása eléri az óránkénti 765 köbmétert. Az eredmények kiértékelése alapján, időjárástól függően, a bővített rendszer várhatóan évente 840-850 terrajoule zöldhő átadására lesz képes a jelenlegi fogyasztói struktúrában, a vártnál kevesebb villamos energia felhasználása mellett.

Az új kútba a szivattyút 830 méteres mélységben építették be, és csatlakoztatták a győri geotermikus rendszerhez. A PannErgy közleménye kitér arra, hogy Magyarországon páratlannak számít

a három termelőkutas rendszer. Az új, BON-PE-03 jelű kút szivattyús, a másik két termelőkút szabad kifolyású. A PannErgy árfolyama tegnap 0,3 százalékkal 676 forintra emelkedett, idén

1 százalékos pluszban van a papír.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.