A korábbi 3,1 tonnáról 31,5 tonnára emeltük Magyarország aranytartalékát
A korábbi 3,1 tonnáról 31,5 tonnára emeltük Magyarország aranytartalékát
– jelentette be Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke. Ezzel a világ egyik sereghajtójából középmezőnybe zárkóztunk fel aranytartalék szempontjából. Hozzátette, egy évvel ezelőtt Orbán Viktor, miniszterelnök kérte fel a jegybankot, hogy gondolják újra az aranystratégiát.
Világszerte számos ország felülvizsgálta a stratégiáját, és a korábban tartalékolt mennyiség többszörösére emelték a tartalékokat. Az arany biztonságot nyújt, kockázatmérséklést és a nemzeti öntudat szempontjából sem elhanyagolható
– ismertette Matolcsy György. Beszélt arról is, hogy korábban már úgy döntöttek, a magyar tartalékokat hazahozzák, ekkor 3,1 tonnányi aranyat helyeztek el Magyarországon.
Szeretném megköszönni a felkérést Orbán Viktornak, amiért kérte a felülvizsgálatot. Emellett Nagy Márton, alelnöknek, Pleschinger Gyulának, a Monetáris Tanács tagjának és Hergár Eszternek, az MNB ügyvezető igazgatójának is köszönöm a koordináló munkát
– zárta beszédét Matolcsy György.