BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fizetésemelés és létszámcsökkentés a Magyar Telekomnál

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A végkielégítéssel kapcsolatos költségek megközelítőleg 4,3 milliárd forintot tesznek majd ki.

A Magyar Telekom megállapodott a társaságnál működő érdekképviseletekkel az anyavállalatot érintő 2019. évi létszámleépítésről, valamint a bérfejlesztés mértékéről.

A táközlési társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján tette közzé, hogy nagyságrendileg 400 anyavállalati munkavállaló munkaviszonyának megszüntetéséről állapodott meg az érdekképviseletekkel, amelyre jelentős részben várhatóan 2019 első negyedévében kerülhet sor.

Fotó: MW

A végkielégítéssel kapcsolatos költségek megközelítőleg 4,3 milliárd forintot tesznek majd ki, amely nagy részben szintén 2019. első negyedévben kerül lekönyvelésre.

A bérek versenyképességének megőrzése érdekében, az érdekképviseletekkel kötött megállapodás alapján, a Magyar Telekom nem vezető beosztású munkavállalói 2019. április 1-jétől átlagosan 6 százalékos bérfejlesztésben részesülnek. A fenti intézkedések, valamint a javadalmazási struktúrában elfogadott egyéb módosítások következtében, a végkielégítések nélkül számolt anyavállalati személyi jellegű költségek várhatóan 4 százalékkal csökkennek majd 2019-ben 2018-hoz képest.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.