BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

OTP-hitellel épül a Török Áramlat

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Az OTP szerbiai érdekeltségei – egy banki konzorcium részeként – 40 millió euró hitelt nyújtanak déli szom­szédunk állami gázmonopóliumának, a Srbijagasnak. Az IntelliNews portál beszámolója szerint a kölcsönnel a Gazprom gázvezetékprojektjét, a Török Áramlat szerbiai építési szakaszának elindítását finanszírozza az OTP. A munkálatok várhatóan jövő márciusban kezdődnek. Az OTP Banka Srbija 10 millió eurót folyósít, ennek háromszorosa pedig a szintén OTP-tulajdonú, egy éve felvásárolt Vojvodjanska Bankától érkezik. Tíz-tízmillió eurót kölcsönöz a szerb állami tulajdonú Komercijalna Banka és a Banka Postanska Stedionica. Szintén tízmillió euróval száll be a hitelügyletbe a Société Générale szerb leánybankja. A SocGen Srbija a hírek szerint ugyancsak eladósorba került, októberben arról írtak a helyi lapok, hogy az OTP is vizsgálja az akvizíció lehetőségét. | S. V.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.