Rekordon zárt az OTP
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Budapesti Értéktőzsde fő mutatója 0,9 százalékkal 40 946 pontra emelkedett kedden, 15,5 milliárd forintos forgalom mellett. Zárásra új történelmi csúcsra ért az OTP kurzusa, 0,9 százalékkal 11 810 forintra erősödött. A Mol 0,5 százalékkal drágult azt követően, hogy sokat javultak az olajcég marzsai. A finomítói árrés az októberi hordónkénti 3,8 dollárról 6,6-re, a petrolkémiai az előző havi tonnánkénti 330,9 euróról 477,9-re emelkedett. A Richter árfolyama 2, a Magyar Telekomé pedig 0,5 százalékkal ment feljebb. A távközlési cég piaczárás előtt jelentette be, hogy a 2100 megahertzes frekvenciasáv használati jogosultságát 2027-ig meghosszabbította a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság. A három darab 5 megahertzes duplex frekvenciablokk hosszabbításának egyszeri díja 11 milliárd forint. Az Erste szerint a hosszabbítás a vártnál korábban és olcsóbban történt, így az a magyar Telekom fair értékében 10-30 forintos emelkedést is hozhat. A BUMIX 1 százalékkal csökkent.
A BUX tegnapi teljesítménye mind a régióban, mind nemzetközi viszonylatban jónak számít. A vezető európai és amerikai piacok 0,5-1,1 százalékos mínuszban álltak a pesti parkett zárásakor.


