BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újra aggódni kezdtek a befektetők

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Gyengélkedett tegnap a hazai tőzsde, alacsony forgalom mellett estek a főbb magyar részvények. A hazai és a nemzetközi befektetőket a gazdasági növekedés globális lassulása aggasztotta, új makrogazdasági adatok bizonyították, hogy ez már az amerikai gazdaságot is elérte. A BUX 39 676 pontig szánkázott, összességében 1,1 százalékkal került lejjebb. Kiemelkedő forgalmat egyedül az OTP-részvények piacán bonyolítottak le, a bank 0,9 százalékkal csökkenő papírjai 4,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát, záróáruk pedig 11 660 forint lett. Nagymértékben, 2,1 százalékkal 3080 forintra csökkent a Mol árfolyama. A Richter-részvények árfolyama 0,1 százalékkal mérséklődött, a Magyar Telekom piacán is elfogyott a lendület: a kurzus 1,6 százalékkal 441 forintra csúszott vissza. A nap sztoriját a nevét AutoWallisra változtató Altera szolgáltatta. A hazai börzéhez hasonlóan a vezető európai részvényindexek is 1-1,5 százalékkal kerültek lejjebb. A tengerentúli piacokat is a bizonytalanság jellemezte, a kereskedés első óráiban félszázalékos mínuszban voltak a fő indexek.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.