BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újranyitja palackozóját a FuturAqua

A Standard kategóriába frissen átsorolt FuturAqua lehet az egyik nyertese az ásványvízpiac megtisztulási folyamatának. A társaság cégvásárlásokat tervez, és még az idén megkezdődhet a kereskedés saját kriptovalutájával, a vízfedezetű watereummal.

Nagyot lépett előre a Futur­Aqua, amelyet tegnap a T kategóriából a Standard kategóriába sorolt át határozatával a BÉT vezérigazgatója. A piac csekély forgalom mellett előbb lefelé indult, majd ahogy a befektetők értesültek a hírről, felfelé vette az irányt a kurzus.

Örülünk a Standard kategóriának, s tovább dolgozunk az áprilisi közgyűlésen elfogadott stratégia megvalósításán – mondta a Világgazdaságnak Fodor István, a FuturAqua igazgatóságának tagja. Hozzátette: a stratégiának három pillére van: az első, hogy újraindítják a korábban szüneteltetett ásványvízgyártást, a másik, hogy terveik szerint még az idén valamelyik kriptovaluta-platformra bevezetik a Watereumot, a harmadik, hogy akvizíciókkal színesítik a portfóliójukat.

A FuturAqua saját forrásból, saját tulajdonú ingatlanán építette fel az ALAP 1. ásványvízüzemet, amelynek újraindítását több tényező indokolja. Néhány éve, amikor felhagytak a gyártással, telített volt a piac, csak nyomott áron lehetett ásványvizet értékesíteni. Azóta lezajlott egy tisztulási folyamat, mondhatni, az „olcsó” vizek kikoptak a piacról. Most ismét kedvező a minőségi ásványvizek árazása. Emellett a részvényesek is jelezték, hogy újra élnének az alapszabály által garantált vízvételi jogukkal, amely biztosítja, hogy 1 forint per liter önköltségi áron juthassanak jó minőségű ásványvízhez. Ezt korábban másfél literes palackokban leszállítva, 28 forintos literenkénti áron kapták. Ám amióta a palackozás szünetelt, legfeljebb lajtos kocsival mehettek volna vízért.

Tavaly nyáron azzal lepte meg a piacot a FuturAqua, hogy létrehozta a watereum elnevezésű, ethereum ERC20 blokkláncalapú kriptovalutát. Összesen tízmilliárd darab watereum tokent generáltak, amelyek különlegessége, hogy vagyoni értékű jogot testesítenek meg. Egységnyi watereum felhasználásával ugyanis egy liter ivóvíz vásárolható a FuturAquától. Ennek fedezete a FuturAqua szekszárdi vízbázisa. Itt található ugyanis két mélyfúrású kút, amelynek a talpmélysége 370–375 méter, a szűrőzése 300 és 350 méter mélységben található, összesített vízhozamuk pedig 2850 liter percenként. A termelés volumene alkalmas arra, hogy középtávon akár a teljes kibocsátott watereummennyiség tulajdonosai ivóvízhez jussanak. Már tavaly megkezdődött a tokenek értékesítése, s a teljes mennyiség 20 százaléka talált vevőre. Idén is hasonló mennyiséget adnak el. Az ethereum ERC20 blokklánc-technológia lehetővé teszi a tokenek egyszerű és a világon mindenki számára hozzáférhető, biztonságos kereskedelmét, ami még az idén megkezdődhet.

A portfólió színesítéséről a menedzsment tárgyalásokat folytat, egyelőre titok, hogy kikkel. Annyit tudni, hogy a lehetséges célpontok a vízhez mint termékhez kapcsolódhatnak, illetve az élelmiszeripart érinthetik.

A FuturAqua részvényeit az elmúlt egy hónapban 74 és 82 forint között jegyezték. Tegnap délután 77 forint közelében mozgott az árfolyam.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.